SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skykanna 7118478
nr 711 8478
Skykanna
silver, Frankrike, 1800-tal, längd: 21
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 29 augusti 2011
kl 19:25:11
28/8 22:13:20
29/8 19:20:12
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver